Ceahlaul – Aripi Pitesti, finala la cluburi (galerie foto)

Dupa doua partide „albe“ in intrecerea scolilor, in competitia cluburilor au aparut golurile. Si de aceasta data insa a fost nevoie de o sesiunde de lovituri de la punctul cu var pentru a afla una din finaliste. Singura echipa calificata in timpul regulamentar a fost Ceahlaul Piatra Neamt. Moldovenii au inceput tare meciul cu FC Brasov si, dupa doar 7 minute de joc aveau 2-0, ambele reusite fiind semnate de Gabriel Amariei. Vlad Mihalcea a redus din diferenta in minutul 21, dar ardelenii nu au avut puterea de a reveni si nemtenii s-au calificat in finala turneului cluburilor.

A doua semifinala le-a opus pe ACU Arad si LPS Aripi Pitesti, formatia care s-a calificat in detrimentul Academiei Hagi. Aceasta avea sa obtina si locul in finala, dupa penalty-uri. La finalul timpului regulamentar scorul era 1-1, golurile fiind marcate de cei doi „decari“, Denis Man pentru pidesteni si Dan Homcea pentru aradeni. Primii au avut castig de cauza si urmau sa infrunte in ultimul act echipa din Piatra Neamt.

Ceahlaul Piatra Neamt si LPS Aripi Pitesti joaca finala turneului cluburilor, azi, de la ora 18.30.