Farul a învins pe Dunărea Călăraşi, scor 3-2

Cu puţin timp în urmă, FC Farul a disputat penultimul joc amical înaintea startului returului. Farul a caştigat cu 3-2, după ce a condus la un moment dat cu 3-0, golurile echipei noastre fiind marcate de Pătulea, Husein şi Ivanovici (foto).

Antrenorul Viorel Tănase a folosit următoarea formulă de echipă:

Toma (min 75 – Cernat) – Niţescu, Stegaru (min 65 – Dobre), Sipovic (min 65 – Sandu), Dino Eze (min 65 – Sascău) – Husein (min 55 – Vali Badea), Buzea (min 55 – Sorin Paraschiv), Andrei Neagoe (min 65 – Pană), Miron (min 65 – Robert Neagoe) – Ivanovici (min 65 – Coteanu), Pătulea (cpt) (min 65 – Stancioiu)

George Curcă şi Ionuţ Calin nu au fost folosiţi, fiind usor accidentaţi.

“In prima repriză am practicat un joc de viteză, cu o posesie bună şi am avut multe situaţii de gol.. Am avut agresivitate, am fost concentraţi şi m-a multumit atitudinea. După minutul 65, am devenit mai relaxaţi şi am primit două goluri copilăreşti, pe greşeli simple pe care le voi elimina”, a declarat antrenorul Viorel Tănase, pentru fcfarul.ro.

Returul meciului de astăzi va avea loc sămbătă, de la ora 13:00, pe terenul secund din complexul Farul.