FC Viitorul a învins FC Steaua!

Formația FC Viitorul Constanța a revenit pe prima poziție în clasamentul Ligii 1 la fotbal, după ce s-a impus în această seară, scor 3-1, în fața formației FC Steaua București. Constănțenii au profitat din plin de eliminarea fostului internațional român Gabriel Tamaș (18) și au decis partida în primele minute ale reprizei secunde, când Coman (46) și Morar (56) au marcat în poarta lui Niță, complet neinspirat, parcă în contradicție cu ultimele meciuri făcute contra echipei din Ovidiu.

Un alt puști, Carlo Casap, a marcat pentru 3-0 în minutul 76, oaspeții reducând din diferență în minutul 80 prin Alibec, care a transformat o lovitură liberă de la 20 de metri.

În urma acestui succes, FC Viitorul are trei puncte avans față de învinsa sa, și va rămâne la minim 7 puncte diferență de locul 5, care nu ar permite calificarea în Europa anul viitor.