Spectacol in turneul de volei (galerie foto)

Noua meciuri de volei s-au disputat sambata la Cupa „Ovidius“

Una din cele mai populare discipline la „Cupa Ovidius“ a fost voleiul. Turneul de volei a adunat la start sapte echipe, in urma meciurilor de sambata stabilindu-se finalele competitiei. Baietii, doar doua formatii, au jucat direct finala pe care au castigat-o cei de la Constructii I+II, in fata celor de la ECTS I. Acest meci a fost cel mai spectaculos al zilei si cel mai admirat din punctul de vedere al executiilro tehnice. „Constructorii“ au reusit sa revina dupa ce au pierdut primul set 11-15 si sa se impuna in final dupa ce au castigat urmatoarele doua acte cu 16-14 si 15-12.

Turneul de volei mixt a fost si el spectaculos, doua din cele trei meciuri disputate avand nevoie de set decisiv. In cele din urma, ECTS si Litere II si-au castigat dreptul de a juca in finala, sambata viitoare.

Rezultate

Feminin/sferturi

ECTS II – Farmacie I 9-15, 11-15

Management I – Biologie Ii 15-7, 15-7

Afaceri Internationale – LMA II 2-0 (neprezentare)

Marketing II – Medicina Generala 15-11, 15-12

Semifinale

Farmacie I – Management I 15-10, 15-9

Afaceri Internationale – Marketing II 10-15, 13-15.

Finala se va juca sambata intre Farmacie I si Marketing II, iar Management I si Afaceri Internationale vor juca pentru locul trei.

Mixt

Litere II – Petrol I 15-4, 16-14

Medicina I – ECTS 12-15, 18-16, 12-15

Petrol I – Medicina I (finala mica) 6-15, 16-14, 6, 15

Litere si ECTS isi vor disputa finala sambata 24 aprilie

Masculin/Finala

Constructii I+II – ECTS I 11-15, 16-14, 15-12.

One Comment

1. Pingback: Tweets that mention Spectacol in turneul de volei (galerie foto) | Cupa Universitatii Ovidius - Observator de Constanta -- Topsy.com